Naga MarketsZa nami interesujący tydzień. Na łamach programu „Portfel Polaka” w Comparic24.TV Krzysztof Kamiński poinformował, iż w czwartek odbyły się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, które zgodnie z Exit Poll’em wygrała Partia Konserwatywna, która będzie zdolna rządzić samodzielnie. Dzięki temu istnieje spora szansa na wyjście z Unii Europejskiej, przegłosowując wcześniejszą “umowę rozwodową” w parlamencie. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości gospodarczych z Polski, Europy i świata. Więcej szczegółów w programie!


Kurs funta będzie się kształtował w przedziale 5,00 – 5,20 zł?

Wyniki spowodowały umocnienie funta szterlinga względem innych walut. Czy ten optymizm jest jednak uzasadniony? Dodatkowo w tym tygodniu odbyło się posiedzenie amerykańskiego FOMC oraz Europejskiego Banku Centralnego. Jak te wydarzenia wpływają na kurs EUR oraz GBP. Czego mogą się spodziewać w najbliższym czasie polscy eksporterzy oraz importerzy?

Widać było wyraźny entuzjazm kupujących, co po ogłoszeniu wyników doprowadziło do wzrostu pary GBPPLN do poziomu 5,17 zł. Powód dla którego funt się umacniał jest bardzo prosty: niepewność bardzo długo ciążyła na brytyjskiej walucie – oznajmił Maciej Przygórzewski.

Jednak czy optymizm na rynkach nie jest przesadzony? Wydaje się, że Brexit jest przesądzony.

Bardzo duża przewaga Partii Konserwatywnej sprawia, że jest coraz mniejsze prawdopodobieństwo na scenariusz przedłużania Brexitu w nieskończoność. Uważam, że funt będzie się kształtował w najbliższym czasie w przedziale 5,00 – 5,20 zł – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 13 grudnia 2019: GBP/USD, AUD/NZD
Następny artykułPiątkowy przegląd rynków – Funt szterling najsilniejszą walutą grupy G8
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here