Naga MarketsEUR/GBP z tygodniem odwrotu. Mieszane prognozy dla funta - analiza dla początkującychW tym tygodniu funt może znaleźć się w centrum zainteresowania. Powodem jest szereg publikacji gospodarczych zarówno z rynku pracy jak i inflacji czy sprzedaży detalicznej. Odmienną kwestią jest uzupełnianie się polityki Banku Anglii z rzędem, wobec zapowiadanych podwyżek podatków. Co ciekawe, jak dotąd miniony tydzień przyniósł silną reakcję spadkową na EUR/GBP, co może zaskakiwać, gdyż komunikat EBC nie powinien znacząco osłabiać euro. To może pokazywać, że sentyment do funta pozostaje pozytywny.

Mieszanie wyglądają najnowsze raporty banków inwestycyjnych dotyczące funta. Credit Suisse wskazuje na techniczny tydzień odwrócenia w kierunku spadków. Rzeczywiście na wykresie tygodniowym pojawiła się formacja podażowego outside bara, co sugeruje spadek przynajmniej w kierunku wsparcia przy 0,8460.Kolejny zwrot na południe

Z kolei eksperci z HSBC Banku wskazują na spore ryzyko osłabienie się funta, jeżeli plany podwyżek podatków wejdą w życie. Ich zdaniem silnie uderzy to w odbicie gospodarcze, tym bardziej jeżeli silne wsparcie gospodarki zostanie niebawem wycofane.

EURGBP

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here