Naga MarketsEUR/GBP z przestrzenią do spadków - analiza dla początkującychZakończony w weekend unijny szczyt, poświęcony także umowie handlowej z Wielką Brytanią, nie przyniósł efektów. Krótko po nim pojawiło się kilka negatywnych stwierdzeń o małych szansach na zawarcie porozumienia. Odbiło się do osłabieniem funta na wykresach, aczkolwiek warto zauważyć jak szybko kurs funta wrócił do wzrostów. To jasno wskazuje na wysoką wiarę rynków finansowych w to, że premier Johnson nie będzie ryzykował poniesienia odpowiedzialności za ewentualne skutki braku umowy handlowej.

  • Nadal bez rozstrzygnięcia w sprawie umowy handlowej
  • Ostatnio nieco pozytywnych sygnałów

Rynki też zdążyły przyzwyczaić się do jego retoryki i obecnie wszelkie doniesienia wywołują niewielki efekt na wykresach. Tu przewaga jest po stronie popytu, gdyż dobre informacje skutkują umocnieniem funta. Czasu do końca roku jest coraz mniej, a więc idąc wiarą rynków, jesteśmy coraz bliżej porozumienia handlowego. Wczoraj w jednym z wywiadów, brytyjski premier powiedział, że nadal ma nadzieję na kompromis i jest na to szansa.

Przestrzeń do spadków

Wiadomo też, że wizerunek twardego negocjatora walczącego o interesy swojego kraju, to element politycznej gry. Na wykresie tygodniowym EUR/GBP widać sporą przestrzeń od oporu ograniczającego trend boczny, do wykonania większego ruchu spadkowego. Pierwszy cel mamy przy 0,8860. Impulsem do spadków będzie informacja o zawarciu porozumienia.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here