Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,17. Kurs funta (EUR/GBP) może spaść do parytetuKurs pary walutowej EUR/GBP zakończył miniony tydzień nieco powyżej poziomu 0,90. Ekonomiści z Rabobanku spodziewają się wzrostu kursu do poziomu 0,92 w perspektywie trzech miesięcy, napędzanego brakiem porozumienia w sprawie Brexitu i perspektywą ujemnych stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Tymczasem eksperci z CitiBanku prognozują wzrost kursu EUR/USD do poziomu 1,17 za 6-12 miesięcy. „Edek” zamknął się w piątek powyżej 1,14.

  • Fala aprecjacji funta szterlinga najprawdopodobniej dobiegła końca
  • Niepewność związana z Brexitem i szok związany z blokadą COVID-19 zwiększa szanse na ujemne stopy w Wielkiej Brytanii
  • Niepewność polityczna we Włoszech oraz Brexit może obciążyć euro
  • Synchronizowane wsparcie pieniężne i fiskalne w UE wspiera ożywienie gospodarcze

Kurs EUR/GBP na poziomie 0,92 w perspektywie trzymiesięcznej – Rabobank

EUR/GBP nie był w stanie trwale przebić poziomu 0,895, co w ocenie analityków sugeruje, że fala aprecjacji funta szterlinga mogła się wyczerpać.

Te artykuły również Cię zainteresują
W następstwie utrzymujących się obaw przed Brexitem i ciągłej słabości brytyjskiego rynku pracy, preferujemy kupno EUR/GBP na spadkach – napisano w raporcie.

Według ekspertów niepewność związana z Brexitem, a także szok związany z blokadą COVID-19 spowodowała, że ​​rynek wycenia coraz większe prawdopodobieństwo, że BoE może w pewnym momencie zostać zmuszony do stosowania ujemnych stóp procentowych. O ile Wielka Brytania ma deficyt na rachunku obrotów bieżących, w przeciwieństwie do innych krajów, które stosowały ujemną stopę procentową, możliwe jest, że w tym scenariuszu GBP będzie szczególnie narażony na deprecjację.

Połączenie Brexitu bez umowy i ujemnych stóp procentowych może zepchnąć kurs EUR/GBP w kierunku parytetu. Na razie prognozujemy wzrost EUR/GBP do 0,92 w horyzoncie trzymiesięcznym, po czym powrót do poziomu 0,89 w perspektywie sześciomiesięcznej – dodano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Prognoza EUR/USD na poziomie 1,17 za 6-12 miesięcy – CitiBank

Analitycy Citibanku oczekują wzrostu kursu EUR/USD w kolejnych miesiącach do poziomu 1,17 za sześć do dwunastu miesięcy.

Ponowna lub zwiększona niepewność polityczna we Włoszech oraz Brexit może wywołać deprecjację euro – wskazano w raporcie.

W ocenie analityków kluczowym punktem zwrotnym dla premii za ryzyko dla Unii Europejskiej może być dobra wiadomość na temat unijnego funduszu naprawczego. Aktywa ryzyka denominowane w euro notowały w ostatnim czasie znacznie większą dynamikę.

Poza tym EBC zwiększył i wydłużył swój program PEPP. Jest to zsynchronizowane wsparcie pieniężne i fiskalne, które przyniosło najbardziej „pozytywne” rezultaty w ostatnim okresie ożywienia, faworyzując euro – dodano.

Wskaźnik RSI na EUR/USD pozostaje na neutralnym poziomie. Para może handlować między 1,1168-1,1422 w krótkim okresie, z kluczowym wsparciem i oporem odpowiednio na poziomie 1,1050 i 1,1495 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here