Naga MarketsKurs funta pod presją negocjacji UE-UK. Para EUR/GBP z celem na 0,91Nadchodzące piątkowe oświadczenie brytyjskich i unijnych negocjatorów ws. dotychczasowych postępów w rozmowach po-Brexitowych może stanowić kluczowy kierunek dla funta szterlinga w nadchodzących miesiącach. Według analityków Rabobanku 0,91 to poziom, którego można oczekiwać od pary EUR/GBP w ciągu najbliższego miesiąca. W środę kurs oscyluje na wsparciu cenowym przy poziomie 0,89.

Przełom w negocjacjach konieczny do powrotu siły funta

Przy ogłoszeniu jakiegokolwiek przełomu w rozmowach handlowych spodziewalibyśmy się aprecjacji funta. Jednocześnie nie wykluczamy możliwości, że brak szczegółów i konkretów w przedstawionym planie może bardzo szybko osłabić optymizm – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nawet w obliczu ryzyka zawieszenia rozmów dot. stosunków handlowych po Brexicie między Wielką Brytanią, a UE, inwestujący w funta szterlinga wydają się patrzeć w drugą stronę. Brytyjska waluta osiągnęła trzytygodniowe maksimum w stosunku do słabszego dolara,

– Jednak jeśli negocjatorom nie uda się zlikwidować różnic, funt znajdzie się pod presją wzrostu oczekiwań, że ogólne warunki handlowe WTO będą obowiązywać między Wielką Brytanią, a i UE na początku roku – dodano.

Mimo licznych ryzyk nasza prognoza zakłada wzrost pary EUR/GBP do poziomu 0,91 w ujęciu miesięcznym – podsumowano.

Podobne zdanie do ekspertów z Rabobanku mają ekonomiści z Danske Banku którzy oczekują, że przed datą 1 lipca nastąpi przeszacowanie premii za ryzyko Brexitu, co skieruje w górę parę EUR/GBP do poziomu 0,90. Jednak nadal oczekują, że ostatecznie Unia Europejska i Wielka Brytania dojdą do porozumienia, co spowoduje ponowne obniżenie kursu EUR/GBP.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here