Naga MarketsEUR/GBP - wyższe tempo szczepień wspiera funta względem euro - analiza dla początkującychInteresująco zaczyna wyglądać sytuacja na parze EUR/GBP. Wczoraj doszło do tego na co zapowiadało się od kilku dni czyli wybicia czytelnego wsparcia przy 0,8860. Jak widać na wykresie tygodniowym jest to znacząca, często respektowana strefa wsparcia. Wybicie dołem otwiera drogę do dalszych spadków, z najbliższym celem przy 0,87, gdzie wypadają dołki z maja ubiegłego roku. Co stoi za siłą funta i słabością euro? Po stronie funta mamy znacznie szybsze tempo szczepień, a to może może oznaczać koniec kolejnych lockdownów. Po za tym, Bank Anglii ostatnio wsparł funta odcinając się od ujemnych stóp procentowych.

  • Funt nadal w dobrej formie po wypowiedziach z BoE
  • Szybsze tempo szczepień może wspierać funta

Taki scenariusz jest wspierany przez nie najgorsze ostatnio dane gospodarcze. Skoro ujemne stopy odpadają, to może być bliski koniec cyklu obniżek. Za to po stronie euro mamy bardzo wolne tempo szczepień w krajach UE, a także coraz większą chęć łamania unijnej solidarności w sprawie wspólnego zakupu szczepionek. Dużo mówi się także o zbyt drogim euro, o problemach włoskiej polityki i biurokracji blokującej sprawny przydział środków z Funduszu Odbudowy.

Wybicie dołem

Wydaje się jednak, że głównym czynnikiem kształtującym kurs EUR/GBP jest tempo szczepień. Wczoraj premier Johnson zapowiedział przedstawienie mapy drogowej wychodzenia z lockdownu. Jeżeli tak się stanie, to rynki będą mogły grać na ożywienie gospodarcze w trzecim bądź czwartym kwartale roku.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarze giełdowe | gpw pkn orlen | cd projekt akcje | forum giełda | ropa prognozy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here