Naga MarketsEUR/GBP – wracamy do spadków. Rosną nadzieje na umowę handlową - analiza dla początkującychW minionym tygodniu doszło do podbicia notowań EUR/GBP. Poniedziałek zaczynamy jednak od wykonania zwrotu. Reakcja podażowa pojawia się przy linii trendu i czytelnym oporze. Możliwy jest więc scenariusz szybkiego powrotu na główne wsparcie w rejonie 0,8860. Na taki scenariusz wskazywałyby także rynkowe oczekiwania co do szybkiego zawarcia umowy handlowej Wielkiej Brytanii z UE. Po chwilowym pogorszeniu nastrojów, brytyjska prasa znowu podbija nadzieje, pisząc o szansach na umowę i to jeszcze w tym tygodniu. Wskazuje się na kompromis w kluczowej kwestii rybołówstwa.

  • Kolejny zwrot w sprawie brexitu
  • Umowa możliwa jeszcze w tym tygodniu?
  • Funt znowu zaczyna zyskiwać

Należy mieć na uwadze, że schemat z podobnymi doniesieniami powtarzał się już kilka razy. Teraz jednak optymizm na funcie może wynikać z faktu, że do końca roku zostało niewiele czasu i nawet jeżeli nie dojdzie do umowy w tym tygodniu, to przed końcem roku pragmatyzm powinien zwyciężyć.

Wracamy na główne wsparcie?

Warto pamiętać także o posiedzeniu EBC, choć tu po wcześniejszych zapowiedziach, trudno będzie o niespodziankę, która mocniej osłabi euro.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here