Naga MarketsEUR/GBP - wizja twardego brexitu osłabia funta - analiza dla początkującychW niedzielę o północy minął kolejny teoretyczny termin końca negocjacji nad nową umową handlową z Wielką Brytanią. Podobnych terminów było więcej i jak dotąd, żaden nie okazał się być ostatecznym odejściem od stołu. Wprawdzie ostatnio napłynęły lepsze informacje o postępach w rozmowach to jednak kością niezgody staje się kwestia dostępu do brytyjskich łowisk rybnych. Jest to istotna sprawa, także honorowa z punku widzenia Brytyjczyków, a już np. Francja groziła wetem porozumienia, jeżeli UE pójdzie w tej sprawie na zbyt duże ustępstwa.

  • Nadal bez rozstrzygnięcia w sprawie umowy handlowej
  • Czasu zostaje coraz mniej 

Z jednej strony rośnie ryzyko braku umowy, choć z drugiej strony warto zastanowić się czy premier Johnson może pozwolić sobie na takie ryzyko. Jakiekolwiek problemy gospodarcze mocno podkopią jego pozycję. Już pojawiły się spekulacje, że być może ten rok zakończy się podpisaniem kilku mniejszych porozumień, regulujących pojedyncze kwestie.

Znowu pod oporem

To zapewni Wielkiej Brytanii udział we wspólnym rynku, a sporne kwestie będą przedmiotem dalszych rozmów. Na wykresie EUR/GBP tydzień zaczął się od wzrostów. Cena znowu jest tuż pod kluczowym oporem. Warto pamiętać, że cały serial z brexitem, to naprzemienne dobre i złe informacje. Teraz dochodzi presja czasu, ale jeżeli pojawią się znowu lepsze doniesienia, to EUR/GBP ma z czego spadać.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here