Naga MarketsEUR/GBP – ważny tydzień dla funta - analiza dla początkującychNiedawne działania premiera Johnsona doprowadziły przede wszystkim do wzrostu zmienności na parach z brytyjską walutą. Generalnie gra va banque w negocjacjach nad nową umową handlową z Unią Europejską wywołała osłabienie funta. Nie dziwi to, gdyż czasu jest coraz mniej, a sytuację dodatkowo komplikuje pandemia. Wydawało by się, że ostatecznie strona brytyjska zachowa pragmatyzm i w tak trudnym czasie nie zerwie negocjacji. Być może pod to nawet będą grać rynki.

  • Ryzyko bezumownego brexitu osłabiło funta
  • Kolejny czynnik to możliwość wprowadzenia ujemnych stóp procentowych

Niedawno jednak pojawił się kolejny problem dla funta. Chodzi o oficjalne informacje z Banku Anglii, że planowane są badania nad skutecznością wprowadzenia ujemnych stóp procentowych. Ten tydzień będzie dla tej kwestii dość ważny, gdyż pojawią się przemówienia szefa BoE. Każde odniesienie się do tej kwestii powinno mieć duży wpływ na notowania. Euro także ma swoje problemy, jak choćby plan analizy programu skupu aktywów.

Notowania przy kluczowym oporze

Wydaje się, że problemy euro są mniejsze i bardziej przewidywalne, niż te po stronie funta. Dlatego też, jeżeli nie pojawi się coś zaskakującego (a premier Johnson jest do tego zdolny) to bazowym scenariusz zakłada osłabienie się funta. Mimo, że na wykresie tygodniowym EUR/GBP kurs jest wysoko to nadal może próbować wzrastać.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here