Naga MarketsEUR/GBP w równowadze po odbiciu od linii trendu - analiza dla początkującychOstatnie doniesienia, a nawet medialne przecieki z Europejskiego Banku Centralnego, mówią coraz więcej o rynku długu w Europie. Jest to swego rodzaju odniesienie do problemu jaki pojawił się w Stanach Zjednoczonych, gdzie rentowność obligacji zaczęła gwałtownie rosnąć. W Europie póki co jednak nie ma aż tak wyraźnego problemu i wydaje się, że EBC wykorzystuje nieco sytuację aby wpłynąć na kurs euro. Już kilka miesięcy wcześniej z banku płynęły sygnały,m że euro jest zbyt drogie.

  • Kurs EUR/GBP wykonał korektę przy linii trendu
  • EBC znowu przeszkadza wysoki kurs euro

Jeżeli EBC zacznie w tek kwestii być aktywniejszy, to mimo, że to tylko słowne interwencje, euro może nadal być w defensywie. Z kolei brytyjski funt nie stracił po wczorajszych słabszych odczytach PMI. Jego siłą może być niedawne wspomnienie o konieczności podwyżki podatków aby zbilansować budżet po okresie pandemii i sporych kosztów poniesionych na ratowanie gospodarki.

Powrót do spadków

To może podobać się inwestorom, podobnie jak znacznie szybsze tempo szczepień na Wyspach niż w krajach UE. Stąd nadal może wynikać utrzymanie przewagi funta nad euro. Na wykresie EUR/GBP mamy za sobą korektę po odbiciu od 5 letniej linii trendu. Kolejne dni wskazują na stan równowagi. Zgodnie z panującym trendem, istnieje spore ryzyko ponownego zejścia na linię trendu.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mrc akcje | biomaxima | theppro | sp500 notowania | kurs zl | blik co to |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here