Naga MarketsSpoglądając na notowania pary EUR/GBP widzimy, że kurs od października 2017 roku porusza się bokiem między wsparciem 0,87 a oporem 0,90. Obecnie trwa dynamiczny zjazd w dół, po kolejnym odbiciu od wspomnianego oporu. Ciekawie działo się na tej parze na przełomie tygodnia.

W kierunku głównego wsparcia

Piątek przyniósł wyraźną korektę spadków. Natomiast już w poniedziałek, mimo początkowej kontynuacji zwyżki, popołudnie na EUR/GBP zdominowała strona podażowa. W efekcie mieliśmy klasycznego, podażowego pin bara czyli świecę z długim górnym cieniem. Teoretycznie więc jest to sygnał powrotu do trendu, który przybiera niemal pionowy kształt. Jeżeli cena zacznie spadać, wydaje się, że kolejny przystanek będzie już na głównym wsparciu okolic 0,87.

Dlaczego tak miałoby się stać? Jeżeli chodzi o Funta to kluczowy jest brexit. Sądząc po reakcjach rynku, inwestorzy oczekują raczej pozytywnego scenariusza, co umacnia Funta. Z drugiej strony dla Euro pojawia się coraz więcej negatywnych wypowiedzi, takich jak ostatnio z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który zredukował dynamikę wzrostu PKB, a rewizja dotyka także Strefę Euro. Wcześniej sam szef EBC wspominał o tym, że spowolnienie w Europie może się przedłużyć.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURGBP,
sprawdź ofertę Brokera HotForex

eurgbpConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here