Naga MarketsEUR/GBP – ważny tydzień dla funta - analiza dla początkującychNadal wielu powodów o wzrostu zmienności dostarcza Wielka Brytania. Funt z powodu niedokończonego brexitu jest jedną z ciekawszych walut w ostatnich miesiącach i wydaje się, że może tak pozostać. Dzisiaj na rynek napłynęły szacunki indeksów PMI, wskazujących na nastroje w gospodarkach. Co ciekawe, brytyjskie odczyty były nieco lepsze od tych ze Strefy Euro. Jednak już porównanie z Niemcami nie wypada tak dobrze. Przemysłowy PMI z Niemiec wzrósł do 56,6 pkt czyli o dużo więcej niż się spodziewano.

  • Ryzyko bezumownego brexitu osłabiło funta
  • Kolejny czynnik to możliwość wprowadzenia ujemnych stóp procentowych

Brytyjskie odczyty na tym tle wyglądają skromniej, a odczyt usługowy był nawet gorszy od prognoz. Obecnie mamy trzy powody słabości funta. Pierwszym są problemy w negocjacjach nad nową umowa handlową z UE. Drugi to przewijający się temat ujemnych stóp procentowych (choć wczoraj zaprzeczono, że stanie się to już w listopadzie). Trzeci temat, który obecnie jest numerem jeden to powrót pandemii.

Funt nadal pod presją

Brytyjskie władze nie wykluczyły lockdownu na wiosnę, jeżeli obecne obostrzenia nie przyniosą efektów. Jedynym atutem dla funta pozostają zapowiedzi co do gotowości wprowadzenia kolejnego pakietu osłonowego dla biznesu. Na razie to zbyt mało aby funt był silniejszy na tle euro i kurs trzyma się blisko kluczowego oporu na wykresie tygodniowym.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here