Naga MarketsEUR/GBP - trwa walka w kluczowej strefie wsparcia - analiza dla początkującychNotowania pary EUR/GBP na wykresie dziennym kolejny raz dotarły do dolnego ograniczenia szerszego trendu bocznego. Mowa o strefie wsparcia w rejonie 0,8860, przy której cena odbijała już pięciokrotnie. Czy obecnie mamy szansę na kolejne takie odbicie? Aktualnie sytuacja zdaje się być wyrównana, z lekki wskazaniem na funta. Mimo, że w piątek pojawiła się mocniejsza, popytowa sesja, to nie przesądza ona o uratowaniu strefy wsparcia. Siła funta może zaskakiwać, gdyż oparta jest chyba tylko na szybszym tempie szczepień i ostatnich słownych interwencjach Banku Anglii.

  • Funt nadal w dobrej formie po wypowiedziach z BoE
  • Szybsze tempo szczepień może wspierać funta

Są to dość kruche podstawy do trwałego umocnienia waluty. Mimo szczepień, sytuacja pandemiczna w Wielkiej Brytanii jest słaba na tle Europy. Po za tym, gospodarka będzie musiała poradzić sobie ze skutkami brexitu. Co do działań BoE, unikanie tematu ujemnych stóp procentowych to też nic nowego.

Obrona wsparcia

Jeżeli na rynek zaczną spływać słabe dane gospodarcze, to presja na BoE zacznie rosnąć, a to może skończyć okres siły funta. Technicznie, o sukcesie popytu może zadecydować wyjście ceny ponad maksimum z piątkowej sesji.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here