Naga MarketsEUR/GBP - wyższe tempo szczepień wspiera funta względem euro - analiza dla początkującychOtwarcie nowego tygodnia przyniosło zejście na nowe minima, licząc po wybiciu z układu bocznego, na EUR/GBP. Mimo, że fundamentalne odczyty nie były złe dla Europy, mowa tu o dobrym odczycie PMI dla niemieckiego przemysłu, to jednak dane te nie przebiły słów jednej z członkiń EBC o braku zagrożenia nadmierna inflacją. To sprawia, że daleka jest droga do normalizacji polityki fiskalnej. Z drugiej strony, także mieliśmy dobry odczyt brytyjskiego PMI, co jest ważne w kontekście czwartkowego posiedzenia BoE.

  • Funt zyskuje dzięki wysokiemu temu szczepień
  • Kurs EUR/GBP po wybiciu dołem z układu bocznego

Obecnie też kluczowym czynnikiem są szczepienia przeciwko COVID-19. Tu Wielka Brytania wyrasta na jednego ze światowych liderów, który tylko w sobotę zaszczepił niemal 600 000 obywateli. To sprawia, że maleje ryzyko kolejnego lockdownu i rynek może wyceniać szybszy powrót tego kraju do normalności gospodarczej.

Wybicie dołem

To bezpośrednio przekładać może się na lepsze projekcje BoE i umocnienie funta. Na wykresie technika potwierdza fundamenty, po wybiciu z układu bocznego, cena spada kierując się w stronę okolic 0,87.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarze giełdowe | gpw pkn orlen | cd projekt akcje | forum giełda | ropa prognozy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here