Naga MarketsEUR/GBP spadnie do 0,84 do końca roku, uważa Rabobank - analiza dla początkującychNotowania EUR/GBP nadal poruszają się w niemal ślimaczym tempie, co najlepiej widać na wykresie tygodniowym. Od początku roku cena generalnie spada i wydaje się, że wciąż mamy podażową presję na tej parze. Skutecznie bronione są jednak poziomy dołków z kwietnia i sierpnia. Dopiero ich pokonanie otworzy podaży drogę na główne wsparcie przy 0,83. Nadal negatywne nastawienie do kursu EUR/GBP podtrzymują eksperci z Rabobanku. W swojej najnowszej prognozie wskazują oni ona rosnącą presję na Bank Anglii w celu postawienia kroku w kierunku normalizacji polityki.

Zdaniem autorów raportu, BoE może ogłosić podwyżkę stóp procentowych w lutym przyszłego roku. Dlaczego więc rynek nie wycenia tego scenariusza jako umocnienie funta? Zdaniem ekspertów istnieje sporo obaw o stan gospodarki. Planowana jest też podwyżka podatków co może uderzyć w odbicie gospodarcze. Dlatego też BoE może się nie spieszyć z podwyżkami stóp.Patowa technika

Generalnie jednak taki kierunek, choć powolny, jest już wyznaczony – uważają analitycy Rabobanku. Dlatego też prognozują oni powolny spadek EUR/GBP z celem na koniec roku przy 0,84.

EURGBP

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here