Naga MarketsEUR/GBP - rynek nadal wierzy w porozumienie - analiza dla początkującychPoniedziałkowa sesja na parach z funtem zapowiadała nerwowe otwarcie, gdyż w weekend ważyły się losy umowy handlowej Wielkiej Brytanii na unijnym szczycie. Spełnił się najbardziej prawdopodobny scenariusz czyli nie doszło do porozumienia, ale obie strony deklarują chęć dalszych rozmów. Wydaje się więc, że tak może zostać już do końca roku i rynek będzie liczyć na ustępstwa obu stron w ostatnim możliwym momencie.

  • Nadal bez rozstrzygnięcia w sprawie umowy handlowej
  • Rozmowy nadal trwają

Poniedziałkowa reakcja na rynku czyli umocnienie funta, wskazuje że właśnie taki scenariusz jest obecnie wyceniany. W obliczy tak istotnej kwestii jak bezumowny brexit, wydaje się, że odczyty PMI zaplanowane na środę czy nawet czwartkowa decyzja BoE o stopach procentowych, może pozostać tylko mało znaczącym wątkiem. Ciekawie prezentuje się wykres dzienny, gdzie technika wskazuje na zawężanie się zakresu wahań ceny. Po podobnym odbiciu jak na początku września, kurs wraca do spadków.

Negocjacje nadal trwają

Techniczne formacje sugerują, że celem podaży może być przynajmniej dolnej linii czyli okolice 0,89 lub położone nieco niżej czytelne wsparcie. Ruch ten mogą jednak zaburzyć złe informacje dotyczące prowadzonych negocjacji.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here