Naga MarketsEUR/GBP z tygodniem odwrotu. Mieszane prognozy dla funta - analiza dla początkującychNotowania pary EUR/GBP, mimo że w minionym tygodniu wykonały wyraźny zwrot na południe, nie kontynuują spadku. Miniony tydzień przyniósł nawet tygodniową formację outside bara, zwiastującą spadki. Jednak pierwsze trzy sesje bieżącego tygodnia odznaczają się jak dotąd wzrostowym odbiciem, które jednak nie neguje jak dotąd wspomnianej formacji. Wczoraj pozytywnie zaskoczyły dane z Wielkiej Brytanii, w tym odczyt inflacji. Może to rodzić większą presję i oczekiwania w stosunku do Banku Anglii.

Możliwe, że rynki już teraz wyceniają kolejną podwyżkę stóp procentowych, co powinno wspierać funta. Kolejną kwestią są zapowiadane podwyżki podatków. Tu opinie ekspertów rynku są rozbieżne. Część z nich widzi w tym planie, ryzyko osłabienia odbicia gospodarczego.Patowa sytuacja na W1

Z kolei inni, mimo że uważają podobnie, sądzą że dodatkowo przerzuci to odpowiedzialność na stymulację gospodarki znowu na BoE. Na razie jednak nie znamy ostatecznego kształtu reform podatkowych. Na wykresie nadal mamy presję na ruch w kierunku dwóch ostatnich dołków.

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here