Naga MarketsEUR/GBP – rosną szansę na porozumienie, funt zyskuje - analiza dla początkującychNadal bardzo interesująco wyglądają notowania funta, które ze względu na wejście w finalną fazę negocjacji nad nową umowa handlową, charakteryzują się podwyższoną zmiennością. Cały czas widoczna jest nadzieja rynku na zawarcie jakiejś formy porozumienia. Widać to na wykresie dziennym EUR/GBP, gdzie chwilowe podbicia w górę są szybko wykorzystywane do zaniżenia notowań. Ostatnia podbitka ma związek z uruchomieniem emisji wspólnych obligacji w UE, które okazały się sukcesem, ze względu na duży na nie popyt.

  • Mocna reakcja na funcie po słowach szefa unijnych negocjatorów
  • Rynek liczy na nadchodzące porozumienie

Wystarczyła jednak informacja o tym, że szef unijnych negocjatorów Michel Barnier przemawiając w Parlamencie Europejskim, stwierdził że porozumienie z Wielką Brytanią jest już bliskie do osiągnięcia.

Umocnienie funta

Wydaje się, że temat brexitu jest tak ważny, że ani fiasko unijnego szczytu, ani wspomnienie o ujemnych stopach procentowych przez BoE ani też kwestia pandemii, nie są w stanie silniej przecenić funta w ostatnim czasie. Na EUR/GBP kurs zmierza zatem dość konsekwentnie do dolnej krawędzi kanału wzrostowego.

EURGBP

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here