Naga MarketsEUR/GBP – rosną nadzieje na porozumienie do połowy listopada - analiza dla początkującychWczorajsze doniesienia Agencji Bloomberg, która powołując się na źródła wśród negocjatorów po stroni unijnej i brytyjskiej, o tym że porozumienie w sprawie umowy handlowej jest już na wyciągnięcie ręki, wsparły nieco notowania funta. Obecnie dla pary EUR/GBP kluczowe są trzy tematy. Po pierwsze brexit – tu nadzieje na porozumienie umacniają funta. Po drugie EBC i zapowiedź zmian w parametrach polityki monetarnej już w grudniu – co osłabia euro. Po trzecia pandemia, aczkolwiek tutaj mamy raczej remis, gdyż po obu stronach mamy podobnej skali problemy.

  • Porozumiewanie z UE coraz bliżej
  • Euro pod presją grudniowych działań EBC

Wydaje się więc, że do połowy listopada funt może wykazywać się relatywną siłą wobec euro. Co do techniki – taki rozkład sił zakładałby wybicie z kanału wzrostowego dołem, co może stać się już w najbliższych dniach. Wtedy celem dla podaży stanie się czytelne wsparcie w rejonie 0,8860.

Test dolnej krawędzi

Taki, bazowy scenariusz mogłyby odwrócić jedynie przeciwne doniesienia o pracach nad nową umową handlową, lub kolejne zaostrzenie retoryki przez premiera Johnsona – wydaje się jednak, że obecnie są na to dość niskie szanse.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here