Naga MarketsEUR/GBP – reakcja popytu na kluczowym wsparciu - analiza dla początkującychW ubiegłym tygodniu dokonała się całkiem spora i przebiegająca w dynamicznym stylu korekta na parze EUR/GBP. Wykres dzienny nadal jednak jasno wskazuje na trend wzrostowy. Wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa po korekcie. Warto zwrócić uwagę, że cena lekko odbiła przy czytelnej strefie wsparcia jaką wyznacza seria wcześniejszych szczytów. Możliwe więc, że mamy do czynienia z klasycznym re-testem czyli powrotem do strefy po wybiciu. Potencjalnym zasięgiem dla impulsu wzrostowego jest zasięg poprzedniego impulsu czyli rejon 0,9240.

  • Kurs EUR/GBP odbija od czytelnego wsparcia
  • Wskaźnik RSI potwierdza trend wzrostowy

Całkiem dokładnie w ostatnim czasie spisuje się tu wskaźnik RSI, którego cofnięcia do poziomu 50% wskazują całkiem niezłe momenty kupna bądź sprzedaży. Co do fundamentów, korekta nie zmienia faktu, że notowania funta raczej będą kierowały obawy o kolejne rundy negocjacji ze stroną unijną nad nową umową handlową.

EUR/GBP odbija na wsparciu

Z kolei euro może być pod wpływem nadziei, że europejscy przywódcy już w połowie lipca zgodzą się na fundusz odbudowy gospodarki. Dotychczas przeciwko były tylko cztery nie największe kraje, więc jest to opór, który można przełamać przy pewnych ustępstwach.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here