Naga MarketsEUR/GBP przyspiesza w kierunku głównego oporu - analiza dla początkującychNotowania pary EUR/GBP zdecydowanie przyspieszyły podczas kilku ostatnich sesji. Głównym powodem są rozpoczynające się rozmowy strony brytyjskiej z negocjatorami unijnymi mające na celu wypracowanie nowej umowy handlowej. Po za tym, w planach gospodarczych Wielkiej Brytanii pojawiły się inwestycje infrastrukturalne, a w obliczu Brexitu rodzą się obawy o stan finansów. Dzisiaj w kalendarzy mieliśmy dane o PKB ze Zjednoczonego Królestwa.

  • Słabe odczyty PKB z Wielkiej Brytanii
  • Funt pod presją niedokończonego brexitu
  • Euro czeka na fundusz odbudowy

Nie są to szczególnie istotne kwestie, z uwagi pandemii, zrozumiałe są słabe odczyty. Z kolei po stronie euro im bliżej połowy lipca tym nastroje mogą być coraz bardziej optymistyczne. W tym czasie ma dojść do próby przegłosowania europejskiego funduszu odbudowy.

Kurs EUR/GBP w kierunku głównego oporu

Sądząc po dotychczasowym zachowaniu kursu euro, wydaje się, że rynki wyceniają wysoko szanse na wprowadzenie takiego programu. Na wykresie tygodniowym EUR/GBP widać ostatnie przyspieszenie. Jedynym celem jest więc opór przy 0,93.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here