Naga MarketsWitryna oddziału Danske BankUnia Europejska formalnie zaakceptowała przedłużenie Brexitu do 31 stycznia 2020 roku. Oczywiście Wielka Brytania będzie mogła opuścić unijne struktury, jeśli przed wspomnianym terminem brytyjski parlament ratyfikuje porozumienie wyjścia.


Jeśli do podpisania porozumienia dojdzie w listopadzie, wtedy Wielka Brytania opuści UE 1 grudnia,  jeśli w grudniu to analogicznie 1 stycznia, a jeśli w styczniu, to datą wyjścia będzie 1 lutego 2020 roku.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Według analityków z Danske Bank, w takim wypadku ryzyko “twardego Brexitu” zostało zredukowane, co sprawia, że zmieniają oni swoje prognozy na korzyść silniejszej pozycji funta szterlinga.

Według przedstawicieli Danske Bank obecnie najważniejsza jest odpowiedź na pytanie: czy obecne porozumienie zostanie ostatecznie uchwalone po wyborach parlamentarnych 12 grudnia, oraz jak będzie wyglądał krajobraz polityczny na Wyspach po nowym rozdaniu” – komentują przedstawiciele Danske Bank.

Wykres pary walutowej EUR/GBP na interwale H4.

„Niemniej ryzyko „twardego Brexitu” znacznie spadło, ponieważ wydaje się mało prawdopodobne, aby Wielka Brytania opuściła UE bez porozumienia w sytuacji kiedy Boris Johnson doprowadził do kompromisu i umowy z Unią Europejską. Jest to powód, dlaczego para walutowa EUR/GBP spada z poziomu 0,90 w kierunku 0,86″ – komentują przedstawiciele Danske Bank.  Otoczenie gospodarcze wokół Wielkiej Brytanii pozostaje pozytywne – inflacja spada nieco poniżej celu, a Bank Anglii przesunął się w kierunku bardziej „gołębiej narracji” – dodają.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here