Naga MarketsEUR/GBP – powrót agresywnej retoryki premiera Johnsona - analiza dla początkującychWzrost napięć w kwestii brexitu i ryzyko zakończenia całego procesu bez umowy handlowej z Unią Europejską, zdecydowanie wpłynął na osłabienie siły brytyjskiej waluty w ostatnich dniach. Pewne przepychanki trwały od dawna, teraz jednak premier Johnson rzucił datą 15 października jako ostatecznym terminem zamknięcia negocjacji. To bardzo bliska data, co wywołało odwrót inwestorów od funta.

  • Wzrasta ryzyko bezumownego brexitu
  • Kurs EUR/GBP wraca do wzrostów

W dodatku brytyjski rząd zmienił niektóre przepisy, wbrew wcześniejszym porozumieniom oraz w negocjacjach przedstawi niebawem nowe pomysły. To posunięcie nie spodobało się stronie unijnej. Teoretycznie nie mam nic nowego, o tym że premier Johnson gra twardo wiadomo było od dawna. Decydujące dla losów funta może być to na ile rynki uwierzą, że jest skłonny postawić na szali warty niemal 1 bilion dolarów handel z państwami UE.

W kierunku głównego oporu?

Na kurs euro z kolei wpływ może mieć czwartkowe posiedzenie EBC. Szykuje się więc ciekawy tydzień na EUR/GBP. Wykres tygodniowy pokazuje próbę powrotu do wzrostów po długiej ale płytkiej korekcie. Celem nadal jest główny opór przy 0,93.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here