Naga MarketsEUR/GBP - podaż znowu dominuje. Celem kwietniowe minima - analiza dla początkującychWczorajsze mocne dane z brytyjskiej gospodarki, całkiem korzystny w kontekście referendum o niepodległość Szkocji wynik wyborów w tym kraju oraz działania i retoryka Banku Anglii, na nowo umacniają funta. To umocnienie dzieje się także kosztem euro. Jeszcze do niedawna prognozowano, że szybkie tempo szczepień na wyspach zostało już zdyskontowane na rynkach. Jak się okazuje, funt nadal zyskuje, gdyż na pozytywne odczyty z gospodarki Bank Anglii reaguje zdecydowanie szybciej niż choćby FED czy EBC.

  • Bank Anglii wspiera aprecjację funta
  • Dobre odczyty z brytyjskiej gospodarki

Na wykresie tygodniowym EUR/GBP widać, że popyt nie był w stanie przełamać poziomu dołka z maja 2020 roku i przy tym oporze cena zawraca na południe. Wydaje się, że celem jest ostatni dołek, a w dłuższym terminie ewentualnie główne wsparcie, tworzące od lat szeroki trend boczny. W ostatnich raportach Commerzbanku wskazuje się na porażkę popytu w tym rejonie.

Kurs wraca do spadków

Zdaniem ekonomistów banku, kurs EUR/GBP spadnie teraz do okolic 0,8465-71, a jeżeli tutaj spadek się nie zatrzyma, kolejnym celem będzie 0,8314. Niemal pewność co do przełamania minimów z kwietnia, głosi także najnowszy raport Credit Suisse. Ich zdaniem, kurs EUR/GBP w kolejnych miesiącach spadnie na główne wsparcie przy 0,8281-39.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy wti | kurs złotówki | blik co to | dolar usd kurs | kryptowaluty wykresy |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here