Naga MarketsEUR/GBP – notowania zatrzymane pod kluczowym oporem - analiza dla początkującychZa sprawą ciekawej postaci świata polityki, jaką jest bez wątpienia premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, na notowaniach funta nie brakuje nudy, a polityk może zostać okrzyknięty jednym z najlepszych dostarczycieli zmienności na rynkach. Ostatnie posunięcia jego gabinetu spotkały się z niemal światową krytyką m.in. ze strony władz UE oraz ze strony amerykańskich Demokratów, którzy przymierzają się do przejęcia władzy w najbliższych wyborach prezydenckich.

Zagrozili oni trudnościami w zawarciu umowy handlowej, jeżeli premier Johnson nie przestanie zmieniać ustaleń w kwestii irlandzkiej granicy. Konflikt ten można nieco porównać do wojny handlowej USA – Chiny, tym bardziej w okresie już po wybuchu pandemii.

  • Ryzyko bezumownego brexitu osłabiło funta
  • Czy rynki zagrają pod scenariusz dogadania się w ostatniej chwili?

Z obu stron padają mocne słowa, czasem wręcz groźby, jednak rynki dość umiarkowanie do tego podchodzą, wierząc w gospodarczy pragmatyzm obu stron i rozumiejąc, że twarda retoryka jest strategią kampanii prezydenta Trumpa. Na podobnej, twardej retoryce do władzy doszedł premier Johnson.

Być może jednak postawienie sprawy na ostrzu noża, to próba poprawienia swojej pozycji przed kolejną runda negocjacji. Wydaje się, że nikomu nie powinno zależeć na brexicie bez jakiejkolwiek umowy handlowej i ostatecznie, chodzi o to, aby strona unijna z pewnych ustaleń ustąpiła.

Popyt zatrzymany na oporze

Ciekawie wygląda wykres EUR/GBP, który mógłby wskazywać, że rynek zagra pod osiągnięcie konsensusu. Cena dotarła kolejny raz do głównego oporu, gdzie doszło do odbicia. Na razi jest to tylko korekta i pewne odreagowanie, jeżeli jednak dostaniemy informacje o tym, że premier Johnson złagodził swoje stanowisko, jasne może się stać, że zależy mu na umowie handlowej. Wtedy funt zacznie odrabiać straty.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here