Naga MarketsEUR/GBP może odbić jeżeli BoE nie spełni oczekiwań - analiza dla początkującychPrzez długi czas funt brytyjski był zaskakująco silny, a nawet był w stanie oprzeć się silnemu dolarowi amerykańskiemu. Zdaniem analityków ING, obecne odbicie to tylko korekta dalszych spadków w nadchodzących miesiącach. Powodem jest to, że zbyt wysokie oczekiwania wobec Banku Anglii mają zostać niezaspokojone. Zdaniem ekspertów ING obecna siła funta wynika z wysokich oczekiwań co do działań Banku Anglii.

Rynek uważa, że stopy procentowe wzrosną szybko i pojawi się ambitny plan redukcji programu skupu aktywów. Autor raportu uważa jednak, że rynek się myli, a oczekiwania są zbyt optymistyczne. Jego zdaniem Bank Anglii ostatecznie zdecyduje się na normalizację polityki pieniężnej, ale nastąpi to znacznie później niż się powszechnie sądzi.EBC i BoE poruszą wykresem

Kiedy stanie się to jasne, kurs funta gwałtowanie się osłabi. Spoglądając na mocno wyprzedany rynek EUR/GBP, może dać to impuls do silniejszego odbicia, tym bardziej, że silnie gołębie nastawienie EBC jest powszechnie znane i do tego banku rynek niemal nie posiada żadnych oczekiwań.

EURGBP

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here