Naga MarketsKurs euro (EUR/GBP) z nowym szczytem. Co dalej z notowaniami?Kurs euro do funta podczas sesji sprzed tygodnia zyskał blisko 1 proc. odbijając od kluczowego wsparcia. Notowania pary walutowej EUR/GBP rosły także w kolejnych dniach i dotarły do istotnego oporu. Zależnie od rezultatu testu, notowania mogą obrać inne cele. Zobaczmy jak potencjalnie będzie się kształtować ruch tej pary walutowej.

  • Notowania EUR/GBP odbiły od wsparcia przy 0,8950
  • W ubiegłym tygodniu byki powstrzymał opór przy 0,9140
  • Dziś ponownie trwają zmagania z oporem

Kurs euro do funta ponownie na ważnym oporze

Notowania pary walutowej EUR/GBP zaliczyły silny wzrost w drugiej połowie czerwca. Cena wyznaczyła wtedy kluczowy opór w obszarze przy 0,9140.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

W wyniku odbicia, kurs euro do funta spadł do strefy w okolicach 0,8950. Stamtąd cena ponownie zaczęła rosnąć w ubiegły poniedziałek i wtedy też bykom udało się znieść spadki z trzech poprzednich sesji.

Aprecjacja notowań w kolejnych dniach skierowała cenę z powrotem do obszaru przy 0,9140. W piątek powstała tam świeca przypominająca pin bara, jednakże zamknięcie dnia miało miejsce na poziomie najwyższym w tym miesiącu, co stanowiło sygnał ostrzegawczy.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
EUR/GBP – wykres dzienny

Faktycznie, podczas dzisiejszej sesji bykom udało się wznieść kurs EUR/GBP ponad piątkowe maksima. Jednakże, po zyskach sprzed południa niemal już prawie śladu, a zatem może się okazać, że opór przy 0,9140 wytrzyma po raz kolejny.

Jeśli powyższy scenariusz się ziść, wzrośnie szansa na ruch powrotny w kierunku 0,8950. Warto jednak poczekać z ewentualnymi decyzjami, przynajmniej na skuteczne wybicie piątkowych minimów

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here