Naga MarketsEUR/GBP – koniec tygodnia przyniesie fiasko negocjacji? - analiza dla początkującychPod koniec tygodnia odbędzie się szczyt Unii Europejskiej, który zbiega się z wstępnym terminem negocjacji nad umowa handlową z Wielką Brytanią. Nie jest to kluczowy termin, choć kilka razy medialnie wskazywano, że negocjacje powinny zakończyć się do 15 października. Wydaje się, że obecnie niewielkie szanse przypisuje się osiągnięciu porozumienia do końca tygodnia. Nadal mamy sporo napięć między stronami np. negocjatorzy UE przyznali, że nie zgodzą się na większe ustępstwa, po tym jak swój kurs zaostrzył brytyjski premier.

  • Małe szanse na umowę do 15 października
  • Na razie jednak funt zyskuje do euro
  • Kurs EUR/GBP w kanale wzrostowym

Spoglądając na wykres dzienny EUR/GBP widzimy, że cena porusza się w ramach kanału spadkowego. Siła podaży zaczyna słabnąć i fiasko negocjacji może przyczynić się do zwrotu na północ. Od strony technicznej, taka szansa byłaby oczekiwana przy dolnej krawędzi, kiedy większość oscylatorów będzie także wskazywać na poziom wyprzedania.

W kanale wzrostowym

W tym tygodniu na kurs może mieć także wpływ kilka przemówień szefowej EBC, aczkolwiek głównym czynnikiem pozostaje niedokończony brexit.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here