Naga MarketsEUR/GBP – kończy się czas negocjacji - analiza dla początkującychNotowania pary EUR/GBP mogą odznaczać się podwyższoną zmiennością, szczególnie w ostatnich dnach tygodnia. Powodem jest deadline jaki wyznaczono na 15 listopada, w kwestii negocjacji nad umowa handlową Wielkiej Brytanii z UE. Oczywiście w grę może wchodzić także scenariusz kolejnego wydłużenia negocjacji, jednak mogłoby wiązać się to z osłabieniem funta. Na razie napływają dość negatywne informacje o istniejących rozbieżnościach między stronami, choć media sugeruję, że wygrana Joe Bidena w amerykańskich wyborach może nieco zmiękczyć stanowisko premiera Johnsona.

  • Zbliża się termin końca negocjacji z UE
  • Euro pod presją grudniowych działań EBC

Dla nowego prezydenta USA kwestia umowy z Brytyjczykami nie jest bowiem priorytetem. Wydawać by się mogło, że funt będzie pod presją podaży, choć akurat w parze z euro, ta presja może nie być tak silna.

Krok od wybicia

Euro ma za sobą spore odbicie, a obecnie oczekuje się na interwencję EBC czy choćby powrót, tak jak to już było, słownych stwierdzeń o zbyt dużej sile euro. Dopóki więc będą żywe nadzieje na porozumienie brexitowe, to większe szanse można przypisać scenariuszowi wybicia kursu dołem z kanału spadkowego i ruchowi w kierunku 0,8870.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here