Naga MarketsEUR/GBP - wyższe tempo szczepień wspiera funta względem euro - analiza dla początkującychNotowania pary EUR/GBP poruszają się w trendzie spadkowym. Przełom tygodnia przyniósł kilkudniową korektę, jednak odbicie to nie miało większej dynamiki i już teraz obserwujemy wyraźny powrót do głównego trendu. Niedaleko znajdują się dołki z kwietnia i maja ubiegłego roku. Wydaje się więc, że ostatnim akcentem trendu spadkowego będzie ruch w stronę 0,87 lub odrobinę niżej. Tak czytelne wsparcie, po tak dużym ruchu spadkowym, powinno doprowadzić do przynajmniej większej korekty wzrostowej.

  • Funt zyskuje dzięki wysokiemu temu szczepień
  • Kurs EUR/GBP po wybiciu dołem z układu bocznego

Obecnie siła funta bierze się z dużego tempa szczepień, co oddala wizje kolejnego lockdownu. Taki stan z czasem zacznie się zamazywać, gdyż w kolejnych miesiącach dostawy szczepionek do krajów UE mają się zwiększać, zresztą już część z nich samodzielnie negocjuje własne zakupy. Po za tym, EBC zapowiedział, że scenariusz z mocnym odbiciem gospodarczym tego lata nie jest zagrożony.

Wybicie dołem

Wydaje się więc, że kiedy rynek zdyskontuje kwestię szczepień, może zacząć wyceniać nadchodzące odbicie w europejskiej gospodarce. Na razie jednak, cena powinna kierować się na 0,87.

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarze giełdowe | gpw pkn orlen | cd projekt akcje | forum giełda | ropa prognozy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here