Naga MarketsEUR/GBP - kolejny raz przy strefie wsparcia - analiza dla początkującychNotowania pary EUR/GBP na wykresie dziennym kolejny raz docierają do dolnego ograniczenia szerszego trendu bocznego. Mowa o strefie wsparcia w rejonie 0,8860, przy której cena odbijała już pięciokrotnie. Wydaje się, że nie ma mocnych powodów do zakończenia całego układu, a więc jest szansa na kolejne odbicie od wsparcia. Umocnienie funta z ostatnich dni ma związek głownie z kolejnym, mocnym odcięciem się Banku Anglii od pomysłu ujemnych stóp procentowych.

  • Kolejny lockdown w Wielkiej Brytanii
  • Kurs EUR/GBP ponownie na kluczowym wsparciu

Nie jest to jednak nic nowego, a sam fakt, że o tym się dyskutuje, świadczy o słabej pozycji brytyjskiej gospodarki. Zresztą BoE przyznał, że nie jest dobrze i niskie stopy procentowe pozostaną na długi czas, tak samo jak pełny lockdown kraju.

Znowu na wsparciu

Sytuacja w okół pandemii jest na wyspach jedną z gorszy w Europie, a kraj ten nie będzie uczestniczył choć w funduszu odbudowy po opuszczeniu Unii Europejskiej. Wydaje się zatem, że w najbliższym czasie można szukać okazji do zainicjowania kolejnego odbicia od strefy wsparcia.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here