Naga MarketsKurs euro wzrośnie powyżej 0,90 GBP. Kurs funta obciążony BrexitemEkonomiści z Danske Banku oczekują, że przed datą 1 lipca nastąpi przeszacowanie premii za ryzyko Brexitu, co ponownie skieruje w górę parę EUR/GBP. Jednak nadal oczekują, że ostatecznie Unia Europejska i Wielka Brytania dojdą do porozumienia, co spowoduje ponowne obniżenie kursu EUR/GBP. W czwartek para oscyluje na poziomie 0,8970.

Funt zyska wraz z bliższym terminem upływu negocjacji ws. Brexitu

Rząd Wielkiej Brytanii oświadczył, że ​​jeśli tego lata nie dojdzie do przełomu w negocjacjach z UE to zacznie planować „brak umowy” jako podstawowy scenariusz. Co najważniejsze, pomimo wybuchu COVID-19 i braku przełomu, nie sądzimy, aby Wielka Brytania poprosiła o przedłużenie okresu przejściowego. Brak postępów w rozmowach sprawi, że inwestorzy zaczną wyceniać wyższe prawdopodobieństwo hard Brexitu, co doprowadzi do deprecjacji funta szterlinga – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Siedziba Banku AngliiTymczasem w Banku Anglii toczy się coraz więcej dyskusji na temat obniżenia stopy bankowej na ujemne terytorium, ale biorąc pod uwagę wielkość branży finansowej i oznaki ożywienia brytyjskiej gospodarki, eksperci nie oczekują, aby BoE obniżył stopy poniżej zera, chociaż opcja pozostaje dostępna dla decydentów.

Zamiast tego uważamy, że BoE zwiększy swój program QE. Prognozujemy przebicie 0,90 w perspektywie 1-3M, ale oczekujemy, że EUR/GBP może przetestować nawet poziom 0,92 w tym okresie. Jednak wraz ze zbliżaniem się terminu umowy uważamy, że kurs EUR/GBP znów spadnie, ponieważ inwestorzy wycenią premię za Brexit. Celujemy na poziom 0,86 w perspektywie 12M – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here