Naga MarketsEUR/GBP – funt zyskuje, jednak w wolnym tempie - analiza dla początkującychCoraz bardziej newralgiczny okres zaczyna się dla pary EUR/GBP. Kluczową kwestią jest oczywiście nowa umowa handlowa lub jej brak w przypadku fiaska negocjacji. Kurs tej pary walutowej może być więc w podwyższonej zmienności i silnie reagować na kolejne doniesienia. Wydaje się, że nadal bazowym scenariuszem jest osłabianie się funta. Można zakładać, że umowa zostanie w końcu podpisana, gdyż jej brak byłby dla Brytyjczyków zbyt kosztowny, jednak nastąpi to w ostatniej chwili i po bardzo burzliwych negocjacjach.

  • Wznowiono negocjacje odnośnie nowej umowy handlowej
  • Na razie bez przełomu
  • Kurs EUR/GBP w kanale wzrostowym

Obserwując zachowanie premiera Johnsona, można zauważyć, że retoryka jest dość cykliczna i po okresie ostrych wypowiedzi lub działań, przychodzi złagodzenie stanowiska. Tak jest i tym razem, gdyż spotkanie z szefową Komisji Europejskiej wypadło w dobrej atmosferze, mimo że nie przyniosło konkretów. Obie stroną chcą zintensyfikować rozmowy, tak aby była szansa na porozumienie do 15 października.

W kanale wzrostowym

Na wykresie funt zyskuje do euro jednak w bardzo wolnym tempie. Jeżeli bazowy scenariusz się sprawdzi, to cena na fali nadziei na porozumienie może sięgnąć dolnej krawędzi kanału. Jeżeli jednak potrzebna będzie kolejna runda negocjacji, to zapewne funt znowu silniej straci i pojawi się okazja do odbicia w górę w ramach widocznego kanału wzrostowego.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here