Naga MarketsEUR/GBP – funt nadal pod presją brexitu - analiza dla początkującychNotowania pary EUR/GBP po okresowym spadku, zaczynają odbijać o czym może świadczyć tworzący się dłuższy dolny cień świecy tygodniowej. W zasadzie nie ma większych nadziei na siłę po stronie euro, aczkolwiek o kształcie notowań decyduje i będzie decydował na najbliższym miesiącach głównie funt. Brytyjska waluta pozostaje pod ciężarem negocjacji nad nową umową handlową.

  • Ryzyko bezumownego brexitu osłabiło funta
  • Nadzieje na przełom w tej sprawie podbiły notowania

Głównie ze względu na retorykę premiera Johnsona, ale także na podjęte niedawno działania, kurs funta spada. Pewne nadzieje jakie obiegają media, mogą być więc wykorzystywane do sprzedaży po wyższej cenie. Kolejna runda negocjacji ruszy w połowie miesiąca, ale znając ich dotychczasowy przebieg, trudno oczekiwać na porozumienie.

Blisko kluczowego oporu

Wydaje się, że brak umowy jest zbyt kosztowny szczególnie dla Brytyjczyków i dojdzie do jej podpisania, aczkolwiek w ostatnim momencie. To powoduje, że funt nadal powinien zmagać się z tematem brexitu i w dłuższym okresie czasu brytyjska waluta nadal może być okresowo osłabiana. Na wykresie może więc szykować się powrót pod opór przy 0,93.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here