Naga MarketsEUR/GBP - EBC i unijny szczyt wstrząsną notowaniami? - analiza dla początkującychDzisiejsza sesja może być przełomowa dla EUR/GBP. Powodem są dwa kluczowe wydarzenia końca roku. Po pierwsze, posiedzenie EBC. Już wcześniej zapowiedziano pewne kroki i teraz wszystko zależy od tego jak silnie EBC uderzy w kurs euro. Wydaje się, że w krótkim terminie euro powinno tracić, wyceniając nowe posunięcia. Także dzisiaj rusza szczyt unijny, na którym ma rozstrzygnąć się kwestia umowy handlowej z Wielką Brytanią. Tu możliwe są pewne przepychanki nawet do końca tygodnia.

  • Kolejny zwrot w sprawie brexitu
  • Dzisiaj startuje unijny szczyt

Aczkolwiek codziennie powinniśmy poznawać więcej szczegółów. Rynek wierzy w pragmatyzm polityków i w to, że umowa jest tylko kwestią czasu. Widać to na notowaniach funta, który od dłuższego czasu jest skupowany po chwilowych obniżkach.

W trendzie bocznym

Na wykresie EUR/GBP w skali tygodniowej, mamy sporą przestrzeń do spadków, w ramach szerszego trendu bocznego. W ostatnich dniach doszło do podbicia notowań, więc obecnie kurs ma przestrzeń do spadku minimum do poziomu 0,8860.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here