Naga MarketsEUR/GBP – dziś EBC, od jutra unijny szczyt - analiza dla początkującychNotowania pary EUR/GBP mają za sobą większą, około 2 tygodniową korektę spadkową. Spoglądając jednak na wykres tygodniowy, widać że główny kierunek się nie zmienił i cena nadal może zmierzać w kierunku głównego oporu współtworzącego szerszy układ boczny. W ostatnich dniach pojawiła się reakcja popytu, a kalendarz gospodarczy może faworyzować stronę kupujących. Po stronie funta mamy jutrzejsze informacje, głównie z rynku pracy. Warto przypomnieć, że w tym tygodniu dane z Wielkiej Brytanii już raz rozczarowały. Z kolei po stronie euro mamy dzisiejsze posiedzenie EBC, po którym jednak nie spodziewałbym się zaskoczeń.

  • Kurs EUR/GBP nadal w szerokim układzie bocznym
  • Euro czeka na EBC i unijny szczyt

Bank zapewne wywrze presję na rządy, gdyż w piątek rusza weekendowe, unijny szczyt. To już teraz mogą zostać podjęte decyzje odnośnie funduszu odbudowy, a przynajmniej wyznaczony pewien harmonogram. Wydaje się, że rynki grają na wprowadzenie tego programu, co bardzo pomogłoby europejskiej gospodarce, a tym samym umacniając euro.

EUR/GBP wraca do wzrostów

Po stronie euro mamy zatem więcej czynników mogących wzmacniać walutę i możliwe, że wzrosty doprowadzą w końcu do ponownego testu głównego oporu.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here