Naga MarketsGBP/CHF – dwa banki centralne w kalendarzu - analiza dla początkującychInteresująco na najbliższe dwie sesje zapowiada się rozwój wypadków na parze EUR/GBP. Pierwszym powodem jest spojrzenie w kalendarz gospodarczy. Jeszcze dzisiaj poznamy odczyt przemysłowego wskaźnika PMI z Niemczech. Według prognoz, może dojść do pozytywnego zaskoczenia, podobnie jak w przypadku jutrzejszego odczytu nastrojów z największego unijnej gospodarki. Po stronie Wielkiej Brytanii mamy dzisiaj także odczyty indeksów PMI oraz przemówienie prezesa BoE. Po ostatnim posiedzeniu, gdzie nie poruszono kwestii ujemnych stóp procentowych, nie powinno dojść do jakiego zaskoczenia.

  • Dzisiaj ważne dane o PMI z Wielkiej Brytanii i Niemczech
  • Funt nadal pod presją niedokończonego brexitu
  • Na wykresie możliwa kontynuacja wzrostów

Funt może znajdować się jednak pod presją niedokończonego brexitu, a trzeba pamiętać, że kończy się czas na złożenie wniosku o przedłużenie okresu przejściowego. Premier Johnson zaprzecza aby miał taki wniosek złożyć, a więc końcówka czerwca może być dla funta trudna.

Kurs EUR/GBP w kierunku głównego oporu?

Odwrotnie może być na euro, które oczekuje na to, że w lipcu uda się wprowadzić europejski program gospodarczy. Na wykresie tygodniowym widać te oczekiwania i ryzyka po stronie funta. Cena powoli wzrasta, a najbliższym celem jest już tylko główna strefa oporu przy 0,9250 – 0,93.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here