Naga MarketsKurs euro (EUR/GBP) ma problem. Na drodze wzrostom stoi ważny opórKurs euro do funta w połowie maja uwolnił się z konsolidacji. Wybicie w górę skierowało notowania do kolejnego ważnego oporu. Od tego czasu strefa 0,8990 na parze walutowej EUR/GBP powstrzymuje kupujących przed dalszą ekspansją. Jej ponowny test w ubiegłym tygodniu wydaje się być pozytywny, co daje szansę na odbicie. Zobaczmy możliwe scenariusze dla tej pary w najbliższym czasie.

  • Kurs euro do funta zdominowali kupujący
  • Notowania pary walutowej EUR/GBP trafiły na ważny opór
  • Korekta może skierować kurs z powrotem do wsparcia

Niedźwiedzi pin bar na EUR/GBP

Notowania pary walutowej EURGBP poruszają w trendzie wzrostowym o czym świadczą dołki i szczyty, które rysują się na coraz wyższych poziomach. W piątek ustanowione zostały nowe, dwumiesięczne maksima, jednakże na koniec dnia cena pozostała w strefie oporu.

Obszar oporu, o którym mowa powyżej znajduje się w obrębie poziomu 0,8990. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs euro do funta w ramach testu nakreślił niedźwiedzią formację pin bar.

Obecny tydzień otworzył się wyżej od piątkowego zamknięcia, ale luka została już domknięta i kontrolę przejęli sprzedający. Jeśli na koniec dnia kurs wróci pod strefę oporu, możemy spodziewać się korekty ostatnich wzrostów.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres dzienny pary walutowej EUR/GBP

Kluczowe wsparcie w przypadku realizacji pro-spadkowego scenariusza stanowić może strefa wsparcia blisko 0,8835. Traderzy powinni jednak zwrócić uwagę także na obszar znajdujący się nieco wyżej, przy 0,8900. Stamtąd notowania odbijały po raz ostatni, przed wyznaczeniem nowego szczytu.

Alternatywnie, zanegowanie podażowego pin bara zakwestionuje niedźwiedzie scenariusz krótkoterminowym. Taki rozwój akcji cenowej sprzyjałby wzrostom w kierunku 0,9160.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here