Naga MarketsEUR/GBP – bez przełomu ws. brexitu, teraz czekamy na unijny szczyt - analiza dla początkującychWeekend nie przyniósł porozumienia między Wielką Brytanią a Unią Europejską w kwestii nowej umowy handlowej. Co ciekawe, reakcja na notowaniach funta jest bardzo ograniczona, co może wskazywać, że dla rynków nie jest to żadne rozczarowanie. Wydaje się, że teraz pozostaje oczekiwać na przełom do końca roku. Czasu jest coraz mniej i wydaje się, że funt może niebawem znaleźć się pod presją podaży. Nowy tydzień przynosi niespodziewaną dymisję doradcy premiera Johnsona, Dominica Cummingsa.

  • 15 listopada nie przyniósł porozumienia handlowego
  • Premier Johnson jest zdania, że Wielkiej Brytanii to nie zaszkodzi

Złe doniesienia płyną także z Brukseli, zdaniem negocjatorów, prace na umową w kluczowych aspektach posuwają się do przodu w bardzo wolnym tempie. Po stronie euro mamy w tym tygodniu szczyt budżetowy, groźba weta znana jest od pewnego czasu. Jeżeli jednak uda się osiągnąć jakiś kompromis, kurs EUR/GBP może silniej odbić.

Wsparcie nadal działa

Na wykresie technika może temu sprzyjać. Czytelna strefa wsparcia 0,8880 kolejny raz zadziałała, a spadki są mało dynamiczne. Przebicie linii trendu może dać więc silniejszy impuls.

eurgbp

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here