Naga MarketsEUR/GBP - Bank Anglii i szkockie wybory wyznaczą kierunek - analiza dla początkującychW ostatnim czasie mamy do czynienia z drugą falą korekty po mocnym impulsie wzrostowym z początku kwietnia na EUR/GBP. Doskonale widać na wykresie tygodniowym, że ostatnie dokonania podaży nie są jak dotąd imponujące i cały czas kurs może powrócić do rozpoczętego w kwietniu odbicia. Powodem może być fakt zdyskontowania już szybszego tempa szczepień na wyspach, co zmniejsza ryzyko kolejnego lockdownu. Widać, że ten wątek został wyciszony. Teraz dla funta kluczowe mogą być napięcia między Wielką Brytanią a UE czy konkretnie Francją w sprawie połowów ryb. Kolejnym argumentem za osłabienie funta, może być kwestia wyborów parlamentarnych w Szkocji.

  • Dzisiaj posiedzenie Banku Anglii
  • Wpływ na funta mogą mieć także wybory w Szkocji

Patrząc na sondaże, wybory mogą przynieść negatywny impuls w postaci rosnących szans na zorganizowanie kolejnego referendum niepodległościowego. Warto pamiętać także o posiedzeniu Banku Anglii. Z powodu luzowania ograniczeń, rynki spodziewają się szeregu podwyżek prognoz gospodarczych, a być może nawet wspomnienia o ograniczeniu programu skupu aktywów.

Ważny dzień dla funta

Jeżeli te oczekiwania nie zostaną spełnione, może być to kolejny argument za osłabieniem funta. Czekają nas więc kluczowe dni dla funta, które powinny przełożyć się na podwyższoną zmienność i być może wyznaczenie kierunku na kolejne tygodnie.

EURGBP

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | akcje biomedlub | ceny akcji pgnig | bitcoin kurs dzisiaj | nasdaq prognozy |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here