Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Czwartek mija pod znakiem EBC. Dziś poznamy nie tylko decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie wysokości obowiązujących w Strefie stóp procentowych (13:45 polskiego czasu), ale również usłyszymy co ciekawego przekaże nam prezes EBC – Mario Draghi podczas popołudniowej konferencji prasowej (14:30). Credit Agricole w swojej najnowszej rekomendacji zdradza czego oczekuje względem dzisiejszych wydarzeń z Frankfurtu.


Dzisiejsza publikacja kontynuuje retorykę poprzedniej rekomendacji walutowej dostarczonej przez analityków banku. Credit Agricole oczekuje, że po dzisiejszej publikacji oraz wypowiedzi prezesa EBC, wspólna waluta będzie obiektem wzmożonej aktywności podaży.

Biorąc pod uwagę jutrzejsze payrolls i związane z nimi oczekiwania, Credit Agricole przychylnym okiem patrzy w kierunku długich pozycji na USD. Shorty na EUR/GBP, zdaniem analityków banku, również wyglądają coraz atrakcyjniej. Podkreślając swoje gołębie nastawienie, EBC może zwiększyć apetyt rynku na ryzyko, lub co bardziej prawdopodobne odnowić zainteresowanie inwestycjami typu carry trade z EUR jako walutą finansującą całe przedsięwzięcie – czytamy w rekomendacji.

Zdaniem analityków Credit Agricole "shorty na EUR/GBP wyglądają coraz atrakcyjniej".
Zdaniem analityków Credit Agricole “shorty na EUR/GBP wyglądają coraz atrakcyjniej”.

Credit Agricole jest zdania, że wraz z wciąż niesłabnącymi obawami o stan chińskiej gospodarki oraz zbliżającą się decyzją Fed o podwyżce stóp procentowych zmiana obecnego trendu na crossach EUR nie jest scenariuszem, który powinien być brany pod uwagę.

Więcej rekomendacji oraz informacji o pozycjach dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here