Naga MarketsW tym przypadku w zasadzie wiele komentarza nie trzeba. Uwagę zwraca wybronione wsparcie w rejonie 1,0830-40, oraz budowane przed dłuższy czas mocne dywergencje na dziennych wskaźnikach. Warto dodać, że rośnie prawdopodobieństwo złamania linii trendu spadkowego w okolicach 1,0927 z racji wspomnianego układu na wskaźnikach:

Kolejny członek Europejskiego Banku Centralnego (wczoraj był to Klaus Knot z Holandii) zdaje się podważać zasadność powrotu do programu skupu aktywów (QE) już teraz. Tym razem jest to Ewald Nowotny z Austrii, który w wywiadzie dla Bloomberga zwraca uwagę na coś bardziej istotnego – nie jest to program adekwatny do potrzeb przed jakimi stoi teraz strefa euro. Rynek te słowa ignoruje, gdyż Nowotny już w sobotę odchodzi na emeryturę – zastąpi go Robert Holzmann.

W piątek agencje cytują też słowa Olli’ego Rehn’a z EBC z Finlandii, który blisko 2 tygodnie temu zasłynął dość „gołębimi” stwierdzeniami o konieczności „znaczącego” dostosowania polityki monetarnej Banku w obliczu pogarszających się perspektyw dla gospodarki. Teraz z jego słów można wyczytać, że polityka powinna „raczej” być nadal akomodacyjna, chociaż jak dodaje impuls stymulacyjny powinien być silny. Nie jest to jednak „podbiciem” stawki oczekiwań przed 12 września.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here