Naga MarketsKurs franka w odwrocie! EUR/CHF wzrośnie do 1,10 - Credit SuisseKurs pary walutowej EUR/CHF powinien skorzystać z niższego ryzyka rozpadu strefy euro. W związku z tym analitycy Credit Suisse opowiadają się za zakupem pary z początkowym celem na poziomie 1,10. Słabszego franka wspiera również globalny wzrost apetytu na ryzyko oraz niedawna wypowiedź prezesa SNB, który stwierdził, iż bank centralny będzie dalej interweniował na rynku walutowym w celu osłabiania szwajcarskiej waluty. Kurs EUR/CHF wzrasta trzecią sesję z rzędu docierając dziś do poziomu 1,08.

EUR/CHF: Scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany poniżej 1,05

W krótkim okresie czasu jesteśmy skłonni nadać znaczącą wagę zmniejszonemu ryzyku rozpadu euro, dzięki funduszowi naprawczemu UE. W związku z tym zalecamy kupno pary EUR/CHF przy obecnych poziomach około 1,0750 i dodawanie do pozycji długich w przypadku spadków w kierunku 1,0670, z początkowym celem na 1,1000 – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zanegowanie naszego scenariusza wzrostowego wystąpi po przebiciu wsparcia 1,0490. Będzie to możliwe w przypadku, gdyby doszło do kolejnej fali zachorowań COVID-19, której towarzyszyłyby ponowne blokady gospodarek lub załamanie negocjacji UE w sprawie funduszu naprawczego – dodano.

Tymczasem Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) w trakcie trwania pandemii intensywnie interweniuje na rynku walutowym w celu osłabienia franka i może dalej obniżać stopy procentowe na głębsze terytorium ujemne, jeśli analiza kosztów i korzyści uzasadni taki krok, oznajmił prezes banku Thomas Jordan.

Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here