Naga Marketscreditsuisse

W swojej najnowszej rekomendacji walutowej Credit Suisse skupia się na kwestii przepływów pieniężnych w USA i Strefie Euro oraz zadaje tytułowe pytanie: Czy Euro staje się w końcu bezpieczna przystanią na rynku walutowym?


Rekomendację rozpoczyna stwierdzenie, że amerykański rynek finansowy może być już gotowy na odbiór przewidywanej fali przepływów kapitałowych z Europy. Aktualny deficyt obrotów bieżących USA jest zdaniem analityków Credit Suisse wciąż finansowany głównie przez zarządzających rezerw finansowych. I choć nadal odnotowuje się spadek poziomu zaangażowania prywatnych podmiotów inwestujących w amerykańskie instrumenty o stałym dochodzie, to Credit Suisse zauważa coraz mniejsze tempo tego spadku, a w przyszłości przewiduje zmianę zaangażowania w tym sektorze.

a76

Kluczowym pytaniem jest to, czy EUR ma szanse na tytuł bezpiecznej przystani dla inwestorów z całego globu. Zdaniem Credit Suisse – jeszcze nie. Inwestycje netto w Strefie są jeszcze na zbyt niskim poziomie, by myśleć o wspólnej walucie w tych kategoriach. Credit Suisse zauważa, że “tradycyjne” bezpieczne waluty takie jak CHF czy JPY posiadają aktualnie znaczne nadwyżki. Aktywa brutto w Europie są na znacznie niższym poziomie niż te w Szwajcarii czy Japonii, jednak dostrzega się tutaj powolną poprawę.

Credit Suisse kończy publikację krótką rekomendacją dla EUR/USD, które w ciągu trzech miesięcy ma znaleźć się na poziomie 1,0500, zaś w ciągu roku od dzisiejszej daty powinno zejść poniżej poziomu 1 USD za EUR i osiągnąć poziom 0,9800.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here