Naga MarketsEUR/AUD – w kierunku głównego wsparcia - analiza dla początkującychWczorajsza sesja przyniosła ważne odczyty gospodarcze mogące mieć wpływ na parę EUR/AUD. Dla australijskiej waluty kluczowe znaczenia często mają dane z Chin. Wczoraj pozytywnie wypadły odczyty indeksów PMI z Państwa Środka, co dale szanse na szybkie odbicie gospodarcze. Podobne dane poznaliśmy także z kilku europejskich państw w tym kluczowe z największej gospodarki Niemiec oraz całej Strefy Euro. Wcześniej okazało się także, że sprzedaż detaliczna Niemiec mocno odbiła w maju, a liczba bezrobotnych wzrosła w czerwcu mniej niż oczekiwano.

  • Dobre dane o PMI z Europy i Chin
  • AUD pozytywniej na nie reaguje niż EUR
  • Na wykresie W1 cena blisko kluczowego wsparcia

Instytut Ifo ocenił też, że PKB powróci do ubiegłorocznych poziomów pod koniec bieżącego roku. Mimo dobrych danych z obu stron, bardziej umacniał się dolar australijski, co wskazuje na lepszy sentyment do tej waluty.

Kurs EUR/AUD w kierunku głównego wsparcia

Być może kolejna fala umocnienia euro pojawi się bliżej połowy miesiąca, kiedy może zostać przegłosowany tzw. fundusz odbudowy. Do tego czasu kurs może powoli spadać, a na wykresie tygodniowym widać, że znajdujemy się już bardzo blisko kluczowego wsparcia.

euraud

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here