Naga MarketsCiekawie wygląda sytuacja na wykresie tygodniowym pary EUR/AUD. W marcu doszło do potężnych wzrostów, które obecnie są korygowane. Wydaje się, że proces spadkowy powinien się utrzymać, gdyż od strony fundamentalnej, więcej niepewności i problemów mamy po skronie euro. Tu pojawia się główny problem zadłużenia np. Włoch oraz problemów z porozumieniem się w sprawie euroobligacji, o których nie chcą słyszeć bogatsze kraje.

Możliwe, że problemy Włoch zaczną się dopiero po ustaniu pandemii, gdyż napłyną pierwsze gospodarcze dane, wpływające na pogłębienie już wysokiego zadłużenia. Z kolei po stronie Australii mamy względny spokój, powiązane gospodarczo Chiny opanowały epidemię, a Bank Centralny nie ściął kolejny raz stóp procentowych, a między wierszami zasugerował, że obecny poziom stóp może się dłużej utrzymać. Na wykresie jest też z czego spadać po wcześniejszych wzrostach, stąd wydaje się, że kierunek południowy może się utrzymywać.

euraud

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here