Naga MarketsEUR/AUD - kurs euro wraca do przełamanego wsparcia po wybiciuKurs euro do dolara australijskiego osunął się wczoraj o 0,84 proc. i jednocześnie pokonał ważny obszar wsparcia. Sprzedający dzięki temu otworzyli sobie drogę do dalszych spadków. Dziś notowania ustanowiły nowe minima, jednakże utracony grunt został już oddany po doniesieniach z Komisji Europejskiej. Co dalej z parą walutową EUR/AUD?

  • Kurs EUR/AUD osunął się pod kluczowe wsparcie
  • Obszar wsparcia zmienił się w opór
  • Wynik testu oporu wskaże potencjalny kierunek 

Kurs euro ponownie testuje przełamane wsparcie

Jak widać na wykresie dziennym pary walutowej EUR/AUD, notowania kilkukrotnie od kwietnia br. testowały obszar wsparcia przy 1,6568. Chociaż sprawdzał się on w swej roli, to każde kolejne odbicie było płytsze wskazując na wyczerpanie byków.

Podczas wczorajszej sesji wspomniany wyżej obszar wsparcia został pokonany, co otworzyło drogę dalszym spadkom. Dziś kurs euro do dolara australijskiego osunął się nawet do nowych minimów. Jednakże plany sprzedających pokrzyżowały doniesienia z Komisji Europejskiej o funduszu wsparcia, które umacniają wspólną walutę.

Wykres dzienny pary walutowej EUR/AUD

Obecną sytuację lepiej obrazuje wykres 4-godzinny. Wcześniejszy obszar wsparcia zmienił się w opór i jest on właśnie testowany.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres 4-godzinny pary walutowej EUR/AUD

Od rezultatu tego testu zależeć będzie dalszy kierunek ruchu. Jeśli nowy opór wytrzyma, notowania mogą dalej zmierzać na południe w kierunku 1,6300. Alternatywnie, głębsze cofnięcie odsłoni krótkoterminowe obszary przy 1,6633  oraz 1,6726.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here