Naga MarketsW ubiegłym tygodniu kurs wymiany funta do dolara amerykańskiego (GBP/USD) wzrósł z poziomu 1,33 USD do maksimum 1,36 USD po tym, jak Wielka Brytania i UE pomyślnie uzgodniły umowę handlową po Brexicie. Premier Boris Johnson podpisał umowę handlową między Wielką Brytanią, a UE po tym, jak brytyjscy posłowie zagłosowali za przyjęciem nowej umowy.

  • Dolar (USD) ucierpiał w związku z rosnącym zaufaniem do przyjęcia nowego i znaczącego pakietu stymulacyjnego w USA
  • Udana umowa dot. Brexitu ograniczyła popyt na dolara amerykańskiego w zeszłym tygodniu
  • Perspektywy dla brytyjskiej gospodarki uległy znacznej poprawie po latach niepewności politycznej i gospodarczej

Funt zyskuje w nadziei, że 2021 rok przyniesie upragnione odbicie gospodarcze

521 deputowanych zagłosowało za nową ustawą między Wielką Brytanią, a UE, z 359 konserwatystami i 162 posłami Partii Pracy popierającymi porozumienie o handlu i współpracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W rezultacie funt szterling wzrósł przeciwko wielu swoim konkurentom, w tym w stosunku do dolara amerykańskiego w nadziei, że nowy rok przyniesie odbicie gospodarcze. W międzyczasie dolar amerykański (USD) ucierpiał w zeszłym tygodniu w związku z rosnącym zaufaniem do przyjęcia nowego i znaczącego pakietu stymulacyjnego w USA.

Globalni inwestorzy mają coraz większe zaufanie do największej gospodarki świata, co prowadzi do nastrojów rynkowych związanych z apetytem do ryzyka. W efekcie bezpieczna przystań „greenback” ucierpiała, ponieważ inwestorzy zaczęli poszukiwać bardziej ryzykownych aktywów.

Kurs funta (GBP) wzrośnie na czteroletnie maksima?

Udana umowa o Brexicie między Wielką Brytanią, a UE również ograniczyła popyt na dolara amerykańskiego w zeszłym tygodniu. Co więcej, wraz z ratyfikacją umowy handlowej między Wielką Brytanią a UE, perspektywy brytyjskiej gospodarki uległy znacznej poprawie po latach niepewności politycznej i gospodarczej.

Kurs pary walutowej GBP/USD wzrośnie do 1,42. a mniejsza niepewność oznacza niższą implikowaną zmienność funta – napisali analitycy z ING w zapowiedzi na 2021 r.

Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here