Naga Marketswyniki giełdoweNotowania amerykańskiego indeksu Nasdaq wzrosły od marcowych dołków o ponad 76 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że nawet osoby, które zainwestowały na tym rynku w połowie lutego, tuż przed paniczną wyprzedażą spowodowaną wybuchem pandemii, dziś mogą się cieszyć przynajmniej 20-procentowymi zyskami. Podobnych powodów do radości nie mieli jednak Ci, którzy zdecydowali się na zakup S&P 500. Mimo, ze notowania tego indeksu wzrosły od marcowych dołków o niemal 55 proc., to jednak od kilku dni oscylowały w okolicy lutowych szczytów.

  • Amerykańskie indeksy Nasdaq i S&P 500 rozpoczynają tydzień na najwyższych poziomach w historii

S&P 500 najwyżej w historii

Początek nowego tygodnia przyniósł ze sobą zauważalną aprecjację na notowaniach amerykańskiego indeksu S&P 500. Wskutek dzisiejszych wzrostów rynek ten pokonał techniczny opór i znalazł się na najwyższym poziomie w historii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Reuters wskazuje, że dzisiejsza aprecjacja na amerykańskich parkietach może być reakcją na zatwierdzenie przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków zgody na awaryjne użycie u pacjentów z COVID-19 bogatego w przeciwciała osocza od wyleczonych pacjentów.

Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do dzisiejszej euforii był raport, w którym administracja Trumpa rozważa przyspieszenie i wdrożenie jeszcze przed listopadowymi wyborami eksperymentalnej szczepionki opracowanej przez AstraZeneca Plc i Oxford University.

– Wszyscy koncentrują się na tym samym, na likwidacji wirusa, czy to poprzez leczenie, ale najlepiej za pomocą szczepionki – powiedział Thomas Hayes, członek zarządzający Great Hill Capital LLC w Nowym Jorku, wskazują, iż to jest klucz do odblokowania gospodarki. Jego zdaniem rządzący muszą tylko umożliwić ludziom powrót do normalności, aby światowa gospodarka mogła się rozwijać.

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara spadnie, ale całkowity upadek waluty jest “bardzo przesadzony”
Następny artykułTrading mobilny: analiza ceny złota, ceny ropy naftowej oraz kursu EUR/USD na platformie Capital.com
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here