Euforia na GPW. Znamy wstępne wyniki wyborów! Analiza akcji: JSW, Ci GamesPoniedziałkowa sesja na GPW przebiega pod znakiem sporej zmienności. Główne indeksy na GPW po godzinie od rozpoczęcia sesji bardzo mocno zyskują na wartości. WIG20 zyskuje 3,4%, WIG 2,5%, mWig40 jest 1,4% nad kreską, a sWIG80 zyskuje zaledwie 0,5%. Najlepiej radzą sobie walory Pekao, które zyskują 8,81%.

  • Bardzo mocne wzrosty na GPW na początku poniedziałkowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych.
  • W gronie komponentów Wig20, najsłabiej radzi sobie LPP (-1,59%).

Nagranie z samego otwarcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć powyżej. Cykl nagrań “Przegląd najciekawszych komunikatów giełdowych” oraz “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic. Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki.W programie były analizowane notowania następujących podmiotów: JSW, Ci Games.

Kurs Wig20 na sporym plusie!

Z grona komponentów WIG20, po godzinie od otwarcia sesji najlepiej radzą sobie akcje Pekao, które zyskują (+8,81%), PGE z kolei najsłabiej – kurs zniżkuje o 2,72%.

Dalsza część artykułu pod filmem
Notowania akcji z WIG20 po godzinie poniedziałkowej sesji
Notowania akcji z WIG20 po godzinie poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Walory Orlen z największym obrotem na giełdzie

Po godzinie handlu, największe obroty odnotowano na walorach Orlen, najmocniej rosną akcje Pekao, a spadają akcje Ci Games.

Liderzy w zestawieniu: obrotów, wzrostów, spadków
Liderzy w zestawieniu: obrotów, wzrostów, spadków. Źródło: stooq.com

exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.